Terminskalender

2017

Januari:
4/1: Mellandags-öppet för egen träning
8/1: Instruktörsutbildning, Combat Academy
9/1: VT17 startar i Täby
10/1: VT17 startar i Vaxholm
22/1: Extra graderingstillfälle, karate/kobudo
27-29/1: Paris Open Premium League, karate

Februari:
4/2: Distriktsläger i karate
11/2: Instruktörsutbildning, Combat Academy
11/2: Poseidon Open BJJ
14/2: Skolbesök Åva Gymnasium
18/2: Combat Kids, karateläger
18/2: Gasshuku, instruktörsutbildning
18/2: Shoot Challenge 24, Stockholm
18/2: IRFA 11, Berns, Stockholm
23/2: Thaiboxnings SM, Handen
25/2: SSWL 1, Norrköping
25/2: Katapokalen, Eriksdalshallen Sthlm
26/2: World Class kata seminar, Sthlm
26/2: SPORTLOV – ingen träning i Vaxholm
28/2: SPORTLOV – ingen träning i Vaxholm

Mars:
4-5/3: Swedish Karate Open, Malmö
11/3: Sparringläger, thaiboxning & MMA
11/3: Karateförbundets årsmöte
17-19/3: Karate SM
19/3: Sanshou SM
25/3: Instruktörsutbildning, Combat Academy
25/3: Årsmöte, Combat Academy Täby & Vaxholm
25/3: Distriktsläger i karate
31/3-2/4: Premium League karate, Dubai

April:
1/4: Superior Challenge, Eriksdalshallen Sthlm
8/4: Vårläger, Combat Kids
8/4: Gasshuku, instruktörsutbildning
8/4: Thaiboxningstävling, Haninge
8/4: Yuishinkai Open, karate
8/4: NM karate, Tallin
10-17/4: Påsklov, stängt i Vaxholm
12-16/4: Träningsresa/studiebesök, Mjölnir – Island
15/4: Thaiboxning på Slagskeppet, Sthlm
23/4: Elite Karate Cup, Lidingö
29/4: NOG submission wrestling , Nacka
29/4:  Träningsläger i karate för vuxna
29/4: Gasshuku karateinstruktörer
30/4: Poseidon Sunday Challenge BJJ

Maj:
4-7/5: Karate EM, Turkiet
6/5: Träningsläger för Combat Kids
13/5: Allstyle Open, Solnahallen
13/5: RM Shito-Ryu, Gångsätrahallen Lidingö
20/5: Gradering för Combat Kids
20/5: Gasshuku, barnledare
27/5: Gradering för vuxenbälte i karate
27/5: Gasshuku, tränarutbildning karate
28/5: UFC Sweden, Oliver Enkamp
28/5: Sparringläger kampsport, vuxna och juniorer
28/5: Ledarutbildning i kampsport
29/5: Rest-gradering i karate
30/5: Terminsavslutning i Vaxholm
31/5: Kobudo gradering

Juni:
1/6: VT slutar i Täby
5/6: ST startar i Täby
5-8/6: Öppet Hus på Combat Academy Täby
6/6: Start av tjejsatsning i kampsport
17-18/6: Premium League karate, Spanien

Juli:

Augusti:
26/8: Fightclub Rush 1, Västerås
24/8: ST slutar i Täby
28/8: HT börjar i Täby
29/8: HT börjar i Vaxholm

September:
2/9: SSWL 4, Norrköping
15-16/9: Domarutbildning SMMAF
23/9: Budo Nord karate Open, Kristianstad
29/9-1/10: Öppet kumite läger, Stockholm
30/9: Umeå Bash 2, MMA

Oktober:
7/10: SSWL 5, Gävle
7/10: Heian Cup, karate, Karlstad
7/10: SveMMA 2, Nyköping
20-22/10: Venice Cup, karate
21/10: Solna Karate Cup, Solnahallen
21/10:  Svenska Cupen 3, Submission Wrestling, Norrköping

November:
4/11: SSWL 6, Malmö
4/11: Göteborg International Karate Open
4/11: Coloseum Arena 1, Skövde
18/11: Karate Kid Cup, Eriksdalshallen
25/11:  SSWL FINAL,Gävle
25/11: Shoot Challenge 27, Stockholm

December:
9/12: Gradering för Combat Kids
16/12: Gradering för vuxenbälten karate
19/12: HT slutar i Täby och Vaxholm

Denna planering uppdateras kontinuerligt under verksamhetsåret.

Copy Protected by Tech Tips's CopyProtect Popup Images .